Hayali Fikirler

Google’da Önde Çıkmak İçin 4 Mucize Öneri

Mobilya sitesi Seo yapmanın püf noktaları. SEO nedir ve neden yapılır? SEO nun önemi. Google da ilk sırada çıkamk için ne yapmalıyım. Özellikle mobilya siteleri gibi rekabetin yoğun olduğu sektörlerde çok görülen bir sorun, Google sitenize geliyor tüm ürünlerinizi inceliyor fakat bir türlü ön sıralara yükselemiyorsanız bu 4 altın kural işinize çok yarayacaktır.

Sitenizi Kullanıcı Dostu Hale Getirin:

Ürünleriniz ne kadar güzel olursa olsun eğer iyi tasarlanmış bir web siteniz yoksa kullanıcılar kandırılma korkusu ile sitenizi hemen terk ediyor. Bu hemen terk oranı ne kadar artarsa Google sitenize o kadar az ziyaretçi göndermeye başlıyor ve sitenizi arka sayfalara atıyor. Tasarım ve içeriklerinizi kullanıcı gözüyle oluşturun.

Sitenizi SEO Çalışması Yapın:

Mobilya sitesi Seo yaparken uzman bir ekip ile çalışmak önemlidir. Arama motorları sitenizin düzenli ve teknik sorunlarının en az olmasını ister. Sitenizin görsel tasarımı kadar temiz kodlanmış ve arama motoru dostu bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra site içi SEO çalışması yapmaya başlayabilirsiniz. Teknik tasarımı zayıf bir siteye gelen Google içerik ne kadar iyi olursa olsun ön sayfayalara yükseltmiyor.

Anahtar Kelime Analizi Yapın:

Mobilya sitesi Seo yapmak için sektörünüzün dijital analizini çok iyi yapmalısınız. Sektörünüzde arama yapan kullanıcılar hangi kelimeleri kullanıyor, bu kelimeler sizin sitenizde ne kadar geçiyor? Bu konu aslında işin anahtarı. Örneğin: Bir mobilya dükkanınız var ve orta sehpa da yapıyorsunuz fakat ne tabelanızda na katalog ve broşürünüzde orta sehpa ifadesi geçmiyor. Sizde kara kara düşünüyorsunuz beni orta sehpa almak için neden hiç kimse aramıyor diye.

mobilya sitesi seoSektör Rakiplerinizi Belirleyin ve Analiz Edin:

Mobilya sitesi Seo çok değerli bir işlemdir. Siz nasıl çalışıyorsanız rakipleriniz de dijital dünyada var olmak çalışıyorlar. Peki onar hangi anahtar kelimelere yöneliyor ve pozisyon alıyor? Sadece kendinize değil sektör öncülerinin pozisyonlarını ve çalışmalarını belirlemeli ve iyi analiz etmelisiniz. Arama motorlarından yüksek sonuç elde etmek istiyorsanız siteniz ile ilgili çalışmalarda derin analizleri mutlaka yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir